Zestawy tkanin i dzianin na wagę i na metry

Poszukujesz inspiracji na oryginalne kreacje? Chcesz stworzyć coś wyjątkowego, ale nie wiesz, od czego zacząć? W takim razie zestawy tkanin są dla Ciebie!

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór zestawów tkanin, czyli pakiety materiałów mocno zroznicowanych które stworzą idealną bazę do stworzenia wyjątkowych ubrań, dodatków czy dekoracji. Nadaja się na patchworki i inne prace chałupnicze.

Oferujemy zarówno zestawy tkanin sukienkowych. dekoracyjnych, jak i dzianin o różnym składzie surowcowym. Wśród tkanin sukienkowych znajdziesz żorżety, szyfony, satyny czy bawełny. Trafi sie też jedwab, len, i inne wspaniałe materiały. Dzianiny to z kolei jersey, interlock, dresówki czy polary. Zarówno bawełniane jak i poliestrowe, poliamidowe czy tzw mieszanki.

 

Pakiety tkanin na wagę to:

Jakie pakiety materiałów można u nas znaleźć:

 

 

Podsumowanie:

Dzięki zestawom tkanin i dzianin na wagę możesz stworzyć oryginalne i niepowtarzalne kreacje bez konieczności kupowania dużych ilości materiałów. To doskonały sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i czasu. W zestawie zawsze znajdziesz mix różności do zastosowania. Bez względu czy jesteś właścicielem zakładu krawieckiego, dekoratorni, sklepu z tkaninami lub osobą której szycie i tkaniny to hobby lub pasja koniecznie sprawdź ofertę sklepu online. 

I jeszcze kilka słów o ogólnym zastosowaniu tkanin.

Tkaniny ubraniowe - zastosowania, rodzaje i pielęgnacja


Tkaniny ubraniowe to materiały wykorzystywane do produkcji odzieży. Mogą być wykonane z różnych surowców, takich jak naturalne włókna (bawełna, len, wełna, jedwab) lub sztuczne (poliester, poliamid, elastan).
Sposoby wykorzystania tkanin ubraniowych w chałupnictwie i w produkcji przemysłowej
W chałupnictwie tkaniny ubraniowe wykorzystywane są do szycia ubrań, a także do innych celów, takich jak:
wytwarzanie ozdób i dekoracji (np. poszewek, serwetek, zasłon, narzut)
wyrabianie akcesoriów (np. torebek, torebek, apaszek, szalików)
przerabianie ubrań (np. przedłużanie spodni, zwężanie bluzek, przerabianie sukienek).


W produkcji przemysłowej tkaniny ubraniowe wykorzystywane są do:


szycia ubrań na masową skalę
wytwarzania odzieży ochronnej (np. ubrań roboczych, ubrań medycznych)
produkcji odzieży sportowej
Rodzaje tkanin ubraniowych


Tkaniny ubraniowe mogą być podzielone na kilka rodzajów w zależności od składu surowcowego, splotu, gramatury i innych cech.
Tkaniny naturalne, takie jak bawełna, len, wełna i jedwab, to materiały o wysokiej higroskopijności, czyli zdolności do pochłaniania wilgoci. Są również przewiewne i przyjazne dla skóry.
Tkaniny sztuczne, takie jak poliester, poliamid i elastan, to materiały o dużej odporności na ścieranie i zabrudzenia. Są również łatwe w utrzymaniu czystości.
Tkaniny mieszane to materiały wykonane z kombinacji naturalnych i sztucznych włókien. Łączą one zalety obu rodzajów tkanin.


Sposoby czyszczenia tkanin w zależności od rodzaju tkaniny


Każdy rodzaj tkaniny wymaga innego sposobu czyszczenia. Tkaniny naturalne należy prać w niskich temperaturach, najlepiej w pralce z programem do prania delikatnych tkanin. Tkaniny sztuczne można prać w wyższych temperaturach, a nawet w pralce przemysłowej. Tkaniny mieszane wymagają indywidualnego podejścia i należy postępować zgodnie z instrukcjami na metce.
Oto kilka ogólnych wskazówek dotyczących czyszczenia tkanin:
Przed praniem należy sprawdzić metkę i postępować zgodnie z instrukcjami.
Tkaniny należy prać w odpowiedniej temperaturze.
Użyć odpowiedniego detergentu do danego rodzaju tkaniny.
Nie przepełniać pralki.
Przed praniem wyprać plamy.
Po praniu wyjąć tkaninę z pralki i od razu ją rozłożyć.