Rolety wykonane z tkanin:

Rolety to system osłonowy. W zależności od rodzaju rolety celem jest ochrona przed nasłonecznieniem pomieszczenia lub dekoracja i wystrój wnętrza. Tkaniny roletowe dostępne w maszym outlecie tkanin można zastosować do wystroju wnetrz poprzez wymianę tkaniny zużytej na nową pod warunkiem że kasety roletowe spełniają swoją funkcje poprawnie. Najprostszy podział wskazuje na rolety wewnętrzne (montowane wewnątrz pomieszczeń) oraz rolety zewnętrzne (montowane na zewnątrz, odznaczające się zwiększoną wytrzymałością na czynniki atmosferyczne). Obecnie posiadamy stoki tkanin roletowych w ilości ok 20 ton. Z naszych tkanin można zrobić rolety wolnowiszące – najprostszy system, w którym tkanina jest przyklejana do poprzecznej ułożonej rurki aluminiowej.

Rolety te są montowane do sufitu lub ściany. Rolety w kasecie – to rolety, w których wałek z tkaniną jest zabudowany w kasecie wyprodukowanej z PVC lub aluminium. Systemy te odznaczają się zdecydowanie zwiększoną estetyką w stosunku do zwykłych rolet wiszących oraz lepszą ochrona tkaniny np. przed zabrudzeniami. Rolety plisowane – wyjątkowo funkcjonalny rodzaj osłon okiennych, ponieważ w plisach można niezależnie podnosić i opuszczać górny i dolny profil rolety.

Sprzyja to zwiększonej możliwości decydowania o partii okna, które aktualnie chcemy zasłaniać lub odsłonić. Rolety rzymskie – ekskluzywne rolety szczególnie przeznaczone do dekoracji wnętrz. Ich tkanina zamocowana na mechanizmie sznurkowym lub koralikowym podczas podnoszenia jej fałduje się. Owe fałdy (lub bufy w rolecie austriackiej) uchodzą za dodatkowy element dekoracyjny wspomnianego systemu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii tkanin roletowych.