Stoki Tkanin:

Stoki tkanin to nadwyżki magazynowe producentów materiałów. To również zalegające partie towarowe z powodu ich niesprzedawalności w firmach odzieżowych, tekstylnych, importerów. Takie partie towaru kierowane są do sprzedaży po cenach niższych niż te reguralne. Najczęściej stoki sprzedawane są w ilościach hurtowych. Wyznaczane są ceny za konkretne ilości tkanin na kilogramy, np stok tkanin w serwisie online to grupy towarowe po kilkaset kilogramów, zgrupowane pod względem gatunków, lub kolorów. Czasem jest to tak zwany miks towarowy. Czyli gatunki i zastosowania tkanin są w jednym koszu wystawionym na sprzedaż po uśrednionej cenie za 1 kilogram materiałów.

Firmy i usługi:

W obszarze stoków działają firmy oferujące skup tkanin w ilościach hurtowych czyli wszystko co zalega w magazynach producentów, hurtowników czy importerów. Stoki to nie tylko tkaniny czy dzianiny ale także ubrania, odzież, konfekcja pościelowa czy stołowa. Galanteria skórzana, wszelkie drobne dodatki ubraniowe jak szaliki, rękawiczki, ręczniki, pełen zakres produktów które po wyprodukowaniu nie znalazły odpowiednią ilość nabywców. Dla takich artykułów jest również usługa która nazywa się "tekstylia skup". Jak widać firmy skupują tkaniny ale i wszelkie inne produkty z niej wytworzone. 

Oferta dla sprzedających:

Producenci i importerzy wszelkich artykułów mają możliwość upłynnienia swoich produktów. Warunkiem jest niska cena, taka kóra nie bierze pod uwagę wszelkich wcześniej poniesionych kosztów przy produkcji tkanin czy ubrań. Tylko niska jedna cena za całość może wzbudzić zainteresowanie firm skupujących. I tylko wtedy każdy która posiada zapasy magazynowe może pozbyć się ich za konkretne pieniądze. Dodatkowym atutem sprzedania zapasów wszystkich wg metody "jak leci" jest uzyskanie wolnego miejsca na magazynie, uporządkowania gospodarki magazynowej, wyprostowanie remanentów itp.